ROTA ŚMIERCI

FORUM SOJUSZU ROTA ŚMIERCI W GRZE IKARIAM W ŚWIECIE OMIKRON

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Forum w rozbudowie. Przejściowe forum sojuszu Rota Śmierci.

#1 2009-07-06 10:54:54

Azarel

Generał

Zarejestrowany: 2009-07-01
Posty: 16
Punktów :   

Wojsko

Witam zainteresowanych postaram się przybliżyć charakterystykę jednostek i nakreślić ich rolę podczas walki. Zajmę się jednostkami lądowymi.

Procarz - wbrew pozorom ważny skubaniec, posiada aż 7 wytrzymałości i jest bardzo tani, to dzięki niemu można przedłużyć czas dużej bitwy regulując wytrzymałość

Piechur - przeznaczony do ataku, używa się go do czasy uzyskani strzelców, później jest nie opłacalny

Hoplita - główny obrońca naszych miast, jest najwytrzymalszą jednostką do tego bonus w obronie, nic go nie zastąpi

Łucznik - przydatny choć w porównaniu do hoplity pada jak mucha podczas starcia, ma małą wytrzymałość

Strzelec - podstawowy atakujący w nasze armii, bez niego nie wygrywa się bitew

Żyrokopter - nie polecam, lata tak szybko jak daje się zestrzelić

Gigant na parę - zawsze przyda się wsparcie kogoś dużego choć podstawy bym z niego nie robił

Bombardier - zmasowany atak niesamowita siła rażenia, obok strzelców to główna siła ataku, minusem jest koszt utrzymania

Taran - na początek dobry sposób na zniszczenie murów obronnych

Katapulta - druga faza niszczenia murów, zastępuje taran

Moździerz - najlepszy destruktor na mury obronne, musisz mieć je zawsze ze sobą podczas ataku, są drogie, ale warte ceny, dzięki nim wygrywa się wojny

Medyk - wspomagający wojsko, leczy jednostki, wytrzymałość nie spada i można walczyć dalej

Kucharz - wspomagający, zapewnia nam to, że ranni nie uciekną z pola bitwy, ważna jednostka

Offline

 

#2 2009-07-06 12:23:11

Smigol

Admin

7850738
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-30
Posty: 74
Punktów :   
WWW

Re: Wojsko

Oo właśnie o to miałem Cię poprosić Azarelu. ;p
No jako gracz z takim stażem to myślę iż można Ci zaufać... ;p
A tak na serio to na pewno z tego skorzystam.
Wbrew pozorom to cenna informacja. ;p


na dobranoc:
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wk*rwili.

Offline

 

#3 2009-07-06 22:00:31

Razjel

Starszy szeregowy

Skąd: Świdnica
Zarejestrowany: 2009-07-02
Posty: 3
Punktów :   

Re: Wojsko

Zgadzam się ze Smigolem. Teraz na pewno będę wiedział jak rozbudować wojsko, aby doprowadzać sojusz do zwycięstwa. Z całego serca chciałbym podziękować Generałowi za tak jasno określone rady wojenne. Mam tylko jedno pytanie. Czy w kucharzy i lekarzy naprawdę opłaca się tak inwestować, bo przecież oni również padają jak muchy w czasie wojny.

Ostatnio edytowany przez Razjel (2009-07-06 22:02:12)


Pozdrawiam Razjel

Offline

 

#4 2009-07-06 23:25:25

Azarel

Generał

Zarejestrowany: 2009-07-01
Posty: 16
Punktów :   

Re: Wojsko

W poprzedniej wersji gry kucharze i lekarze byli do dupy, teraz jest to podstawa przeciągają długość bitwy i kontrolują ilość jednostek.

PS proszę mi nie "słodzić" gdyż nie lubię tego.



Podaje link do bardzo przydatnego narzędzia pomocniczego, tzw. zestaw małego wojaka. Służy do przeprowadzania wirtualnej potyczki. Najlepiej sprawdza się w systemie 1vs1, gorzej gdy w potyczce bierze udział kilku graczy (problem z przeliczanie poszczególnych ulepszeń jednostek). Polecam:

http://ikariamlibrary.com/?content=IkaFight

PS2 bardzo ważną rolę pełnią szpiedzy. Jeśli mamy ich w atakowany mieście to istnieje mała szansa, że otworzą bramy miasta (obrońca nie dostaje bonusów z murów obronnych). Nie udało mi się to nigdy, ale znam osobę, która tego dokonała, swoją drogą gra w naszym sojuszu. Wiecie o kogo chodzi?

Ostatnio edytowany przez Azarel (2009-07-06 23:33:39)

Offline

 

#5 2009-07-06 23:44:11

Smigol

Admin

7850738
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-30
Posty: 74
Punktów :   
WWW

Re: Wojsko

1. Wiki czy Pepkin.? ;p
2. Przypadkiem nie podawałeś tego linku wcześniej.? Gdzieś chyba na Ikariamie na ogólnym. Bo mam go zapisanego i coś mi się tak wydaje że to właśnie od Ciebie... ;p


na dobranoc:
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wk*rwili.

Offline

 

#6 2009-07-07 12:55:43

Azarel

Generał

Zarejestrowany: 2009-07-01
Posty: 16
Punktów :   

Re: Wojsko

Piłsudskiemu szpieg otworzył bramy. Podawałem wcześniej ten link.

Offline

 

#7 2020-05-22 07:39:06

MarkSirT

Szeregowy

Skąd: Brussels
Zarejestrowany: 2020-05-22
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Wojsko


Plasticisers (US: plasticizers) are colourless and odourless liquids used primarily to soften plastic. Over 85% of all plasticisers consumed in Europe are employed in durable flexible PVC

Offline

 

#8 2020-05-22 08:13:10

AndreaTe

Szeregowy

Skąd: Brussels
Zarejestrowany: 2020-05-22
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Wojsko


Silicones are high-performance oligomers or polymers that can take a variety of physical forms, ranging from solids to water-thin liquids and semi-viscous pastes, greases and oils.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.espada.pun.pl www.zycierodzinnezon2010.pun.pl www.bakuganbatllemisztrz.pun.pl www.chaotic-game.pun.pl www.dissybeffy.pun.pl